Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych

7 października 2014r. odbyły się w Adamowie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Zawody odbyły się na obiektach sportowych klubu LKS „SOKÓŁ” Adamów. Honorowy patronat objął Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Lublinie, którego przedstawicielem na zawodach był Prezes Henryk Grundszok.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

Polsko-ukraińskie smaki przyjaźni

Wprawdzie minęło już kilkanaście dni od wyjazdu naszych przyjaciół z Ukraińskiego Gimnazjum w Równem, to często wracamy wspomnieniami do tamtych dni. Zapewne wielu uczestników spotkania z 3 października br. wspomina polsko – ukraińskie zapachy i smaki wielu pysznych potraw przygotowanych przez naszych młodych kucharzy. Należy przypomnieć, że w realizację projektu „Drogi demokracji: Adamów – Równe” finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu: Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży, drugi nabór 2014 włączyli się również uczniowie klasy II i III ZSZ w zawodzie kucharz i fryzjer.

Czytaj więcej: Polsko-ukraińskie smaki przyjaźni

W Dniu Nauczyciela

W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów. Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie, edukację i porządek w naszej szkole.
Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Zdajemy sobie sprawę, że na efekty waszej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie, ale przyjdzie czas, kiedy stanie sie ona widoczna. Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia!

Warto być aktywnym.

Sesja Młodzieżowej Rady Gminy

 W dniach od 28 września 2014 r. do 6 października 2014 r. w naszej szkole był realizowany  projekt „Drogi demokracji: Adamów – Równe” finansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu: Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży, drugi nabór 2014. Jednym z  głównymi założeń projektu było ukazanie potrzeb aktywności w środowisku lokalnym.  Wizyta w siedzibie polskiego parlamentu – Sejmie (zwiedzanie sal posiedzeń i kuluarów Sejmu i Senatu RP) ukazała uczestnikom polsko-ukraińskiego wyjazdu zasady funkcjonowania polskiej legislatywy oraz współczesne standardy demokratyczne w Polsce.

Czytaj więcej: Warto być aktywnym.

Pamięci Gen. Franciszka Kleeberga i Jego Żołnierzy…

Poczet sztandarowy na uroczystoaci w Woli GułowskiejDnia 5 października 2014 r. w Serokomli odbyły  się główne uroczystości związane z 75 Rocznicznicą Ostatniej Bitwy Wojny Obronnej Polski 1939r.  stoczonej przez SGO „Polesie"  gen. Franciszka Kleeberga w okolicach Kocka, Serokomli, Adamowa, Woli Gułowskiej czy Hordzieżki. Patronat Honorowy nad tą uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W obchody tej tragicznej a jednocześnie bohaterskiej rocznicy włączyła się również młodzieży naszej szkoły biorąc udział w uroczystościach w Adamowie i Woli Gułowskiej z okazji z poświęceniem Sztandaru Gimnazjum im. Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” w Adamowie oraz Sztandaru Gimnazjum im. Pułku 3 Strzelców Konnych w Woli Gułowskiej.

Czytaj więcej: Pamięci Gen. Franciszka Kleeberga i Jego Żołnierzy…

Polsko- ukraińskie spotkanie z poezją.

Wieczór poezji ukraińskiej i polskiej

W poniedziałek 29.09.2014r. o godzinie 16.00 w naszej szkole odbył się wieczorek poezji polsko- ukraińskiej, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Adamowie oraz Gimnazjum w Równem. Spotkanie miało dostarczyć wiedzy o polskiej i ukraińskiej literaturze.Z bogatych zbiorów poezji ukraińskiej zostały wybrane teksty, które zwróciły uwagę uwagę nauczycieli i uczniów.Ujęła prostota i mądrość wierszy Dymytra Pawłyczka, nadrealizm specyficznie związany z ludowością Hryhorija Czubaja, oryginalna interpretacja biblijnej przypowieści Wasyla Machno oraz piękne teksty o miłości Oksany Zabużko.

Czytaj więcej: Polsko- ukraińskie spotkanie z poezją.

Polsko – ukraińskie zwiedzanie…Warszawy

Wycieczka do Warszawy     Przy grobie Patrona

Od 28 września 2014 r. do 6 października 2014 r. w naszej szkole gościliśmy po raz 6  uczniów i nauczycieli z Ukraińskiego Gimnazjum w Równem w ramach realizowanego projektu „Drogi demokracji: Adamów – Równe” finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu: Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży, drugi nabór 2014. Program wizyty był bardzo bogaty. Obejmował m. in. wycieczki:  do Warszawy pod hasłem „Bohaterowie wolności”, do Lublina – „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”, do  Łukowa, Woli Okrzejskiej, Okrzei oraz Woli Gułowskiej jako „Mojej Małej Ojczyzny”.

Czytaj więcej: Polsko – ukraińskie zwiedzanie…Warszawy

Niezwykłe pierwszoklasistów ślubowanie…

Ślubowanie klas pierwszych 29.09.2014

29 września 2014 roku to niezwykły dzień w uczniowskim życiu pierwszoklasistów, którzy tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie. Szczególne wyróżnienie spotkało Pamelę Bącik, Patrycję Pietrzak, Roberta Kochańskiego i Karola Alikowskiego, którzy rotę ślubowania wypowiedzieli bezpośrednio przy Sztandarze Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie.

Czytaj więcej: Niezwykłe pierwszoklasistów ślubowanie…

Strona 1 z 14

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego
    ul. Cmentarna 6

    21-412 Adamów
  • zswadamowie@post.pl
  • tel. 25 755 31 69
Go to top