XI ogólnopolska przedświąteczna zbiórka żywności

Jak co roku Caritas organizuje zbiórkę żywności, której celem jest pomoc najuboższym przed świętami Bożego Narodzenia. Zbiórka organizowana pod hasłem "Tak Pomagam!" odbędzie się w dniach 9 i 10 grudnia w supermarketach i sklepach w Adamowie jak i w całym kraju.  Wolontariusze w Szkolnych Kół Caritas liceum i gimnazjum  zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których przygotują świąteczne paczki dla uczniów naszej szkoły potrzebujących pomocy. Widząc wolontariuszy SKC, bądźmy otwarci na pomoc potrzebującym! Za okazane dobro z góry pięknie dziękujemy :-)

#Komórkomania w ZS w Adamowie

W Zespole Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie odbyła się  akcja informacyjno-edukacyjną #KOMÓRKOMANIA, połączona z rejestracją potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Akcja została zorganizowana 06.12.2016 r. pod patronatem Fundacji DKMS, jej szkolnym koordynatorem była p. pedagog Katarzyna Jodełka. W akcję zaangażowali się wolontariusze – uczniowie naszej szkoły. Chęć zostania Dawcą wyraziło aż 65 osób.

Czytaj więcej: #Komórkomania w ZS w Adamowie

Rozśpiewane spotkanie profilaktyczne

2 grudnia br. młodzież naszej szkoły i miejscowego gimnazjum wzięła udział w „rozśpiewanym” spotkaniu profilaktycznym poprowadzonym przez członków zespołu   „Orkiestra Dni Naszych” w składzie Jerzy Kobyliński, Daniel Narożnik i Rafał Czapliński. Tematem spotkania był problem alkoholizmu wśród młodzieży i dorosłych. Podane przykłady z życia młodych ludzi, czy też znanych artystów miały przestrzegać przed nadużywaniem alkoholu, który niejednokrotnie prowadzi do wielu tragedii rodzinnych. Artyści wykonując znane utwory wskazywali, że są inne, lepsze drogi życia niż alkoholizm. Tą drogą może być np. muzyka…”(…) przez ile dróg musi przejść każdy z nas, by człowiekiem się stać…” pytali w jednej z piosenek. Koncert „Orkiestry Dni Naszych” odbył się dzięki współpracy szkół z terenu gminy Adamów z lokalnymi instytucjami m.in. Gminną Biblioteką + w Adamowie i Domem Kultury w Woli Gułowskiej  – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków. Dziękujemy!  

Pomóż Lence

Pomóż Lence

30 listopada 2016 r. w Zespole Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie zakończyła się akcja „Pomóż Lence”. Akcja charytatywna pod patronatem Samorządu Uczniowskiego ZS w Adamowie polegała na zbiórce jak największej ilości plastikowych nakrętek na rzecz Lenki – chorej dziewczynki z Wojcieszkowa. Za zebrane nakrętki rodzice Lenki otrzymają od firmy recyklingowej fundusze na dalszą rehabilitację córki. Dzięki dużemu zaangażowaniu młodzieży szkolnej, Caritasu oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Adamowie, udało się zebrać ok. 350 kg nakrętek.
Samorząd Uczniowski ZS w Adamowie przekazał także rodzicom Lenki cały dochód z organizowanej przez siebie dyskoteki szkolnej.

Za przyłączenie się do akcji wszystkim serdecznie dziękujemy i czekamy na dalszą współpracę.

Samorząd Uczniowski

Spotkanie z Policją.

Spotkanie z Policją

2 grudnia 2016 r. na zaproszenie dyrektora J. Szczepaniak i pedagoga K. Jodełka z uczniami klasy II LO im. Batalionów Chłopskich w Adamowie spotkali się asp. szt. Robert Czerepiński i sierż. szt. Michał Witek z Komisariatu Policji w Adamowie. W ramach działań profilaktyczno – wychowawczych policjanci omówili kwestie odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne; bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania w szkole i poza nią, stalkingu i cyberprzemocy. Podjęli też temat bezpiecznego poruszania się po drodze (zwłaszcza po zmroku). Uczniowie i opiekunowie z zainteresowaniem słuchali prelekcji. Na koniec mieli możliwość zadawania pytań. Najaktywniejsi otrzymali opaski odblaskowe. Jesteśmy wdzięczni za cenne informacje i wskazówki. 

Uwaga! Zmiana terminu wywiadówki!

Dnia 6 grudnia 2016 roku (wtorek) o godzinie 16.00 odbędzie się wywiadówka dla uczniów Zespołu Szkół im. Gen Franciszka Kamińskiego w Adamowie.

Program spotkania:
1. Spotkanie ogólne
2. Spotkanie w klasach
3. Spotkania indywidualne rodziców z nauczycielami w ramach "pierwszych poniedziałków" ( do godziny 19.00)

W poniedziałek 5 grudnia nie będzie spotkania w ramach "pierwszych poniedziałków"

Zostań dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych

Zespół Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie organizuje akcję informacyjno-edukacyjną #KOMÓRKOMANIA, połączoną z rejestracją potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych poprzez pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka. Akcja organizowana jest pod patronatem Fundacji DKMS, a jej szkolnym koordynatorem został pedagog - p. Katarzyna Jodełka. Zadaniem akcji jest budowanie właściwych postaw społecznych oraz uwrażliwianie młodzieży na problemy drugiego człowieka. Apel kierujemy do uczniów, rodziców, grona pedagogicznego i wszystkich chętnych dorosłych ludzi (18 – 55 lat).
Dzięki  akcji „ #KOMÓRKOMANIA” przyczynimy się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi, wpłyniemy na poprawę sytuacji Pacjentów zmagających się z tymi nowotworami. Akcja „#KOMÓRKOMANIA” odbędzie się 6.12.2016 r. (wtorek) w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Adamowie, w godzinach 10.30 – 12.30 (dla uczniów pełnoletnich)  oraz 15.30 – 18.00.

Serdecznie zapraszamy. 

„Polacy –Rodakom” w ZS w Adamowie

Wychodząc naprzeciw akcji „Polacy-Rodakom” organizowanej już 17-ty raz przez biuro p. Senatora Stanisława Gogacza, uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie 16 listopada 2016 r., przeprowadzili zbiórkę produktów żywnościowych dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Zebrano m.in. makaron, cukier, mąkę, konserwy, ryż na łączną ilość prawie 70 kg. Nadzór nad akcją na terenie szkoły objął Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem p. A. Wiśniewskim. Wśród klas, które wzięły udział w akcj,i najwięcej zebrała kl. IIA. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy za udział i pomoc naszym rodakom.

Samorząd Uczniowski

Strona 1 z 39

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego
    ul. Cmentarna 6

    21-412 Adamów
  • zswadamowie@post.pl
  • tel. 25 755 31 69
Go to top