W hołdzie bohaterskim Kleeberczykom

uroczystości w Woli Gułowskiej

Tradycyjnie już od 76 lat na początku października wspominamy żołnierzy SGO „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga walczących bohatersko w bitwach wojny obronnej Polski w 1939 roku w okolicach Woli Gułowskiej, Adamowa, Serokomli, Kocka i innych miejscowościach. Tym razem główne uroczystości patriotyczno-religijne miały miejsce w Woli Gułowskiej 4 października. Uczestniczył w nich między innymi jeden z niewielu już żyjących żołnierzy gen. F. Kleeberga płk Zbigniew Makowiecki.

Czytaj więcej: W hołdzie bohaterskim Kleeberczykom

Biegacze rozpoczęli sezon

Mistrzostwa w Biegach Sztafetowych

29 września 2015r.  w Adamowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łukowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu łukowskiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych rozegrano dwa bieg:i 10 x 800m dziewcząt i 10 x 1500m chłopców. W zawodach wzięła udział drużyna biegaczy z naszej szkoły. Dziewczęta zajęły VI miejsce, natomiast drużyna chłopców zajęła VII miejsce.

Skład sztafety dziewcząt: Klaudia Wesołowska Ia, Katarzyna Krawczyk Ia, Magda Ognik Ia, Pamela Bącik IIa, Maria Uss IIa, Magdalena Rybak IIa, Sylwia Kłoda IIIa, Martyna Ponikowska  IIIa, Joanna Madoń IIIa i Ilona Skwarek IIIa.

Skład sztafety chłopców: Patryk Ciołek Ia, Adrian Kucharski Ia, Marcin Sokołowski Ia, Mateusz Zdunek IIw,  Damian Nankiewicz IIw, Radosław Kłoda II w, Adam Kasak II w, Dawid Paniak IIw, Konrad Dębek IIa  oraz Patryk Garbacik IIa. 

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do SU i MRG

W dn. 23.09.2015 w Zespole Szkół im. Gen. F. Kamińskiego odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 105 osób. Poszczególni kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:

Czytaj więcej: Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Pamięć wciąż trwa

Uroczystości 17 września, Łuków

W rocznicę agresji sowieckiej na Polskę (17 września 1939 r.) pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu Świętego Rocha w Łukowie, miała miejsce uroczystość patriotyczno – religijna, w której uczestniczyła delegacja naszej szkoły w składzie: Agata Baran, Klaudia Barszcz, Natalia Celejewska, Magda Rybak, Konrad Dębek i Piotr Ochękowski wszyscy z klasy IIa LO im. BCh oraz Pani  Krystyna Maria Sadło.  Już po raz 18 uroczystość  zgromadziła liczne poczty sztandarowe, przedstawicieli władz gminy, miasta i powiatu łukowskiego, parlamentarzystów oraz mieszkańców Łukowa i okolicy.

Czytaj więcej: Pamięć wciąż trwa

Wybory do nowej Rady SU i Młodzieżowej Rady Gmniny

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie zamierza przeprowadzić w dn.  23.09.2015 r. (na 4 godz. lekcyjnej) wybory do nowej Rady Samorządu

 

Wśród kandydatów do Samorządu znaleźli się:

Czytaj więcej: Wybory do nowej Rady SU i Młodzieżowej Rady Gmniny

Zajęcia w szkołach dla dorosłych

3 października rozpoczynają się zajęcia w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych i Policealnym Studium dla Dorosłych.

Plan zajęć na cały rok szkolny do pobrania:

LOdD sem.III i IV

LOdD sem.V i VI

SPdD

Czytaj więcej: Zajęcia w szkołach dla dorosłych

Stypendia socjalne w ramach Powiatowego Funduszu Stypendialnego

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie stypendium socjalnego w ramach Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów liceum i szkoły zawodowej. O przyznaniu stypendium decyduje kryterium dochodowe. Dokumenty (wniosek i oświadczenie o dochodach) są dostępne w sekretariacie. Kompletne dokumenty w oryginale należy złożyć do dnia 21września 2015 roku w gabinecie pedagoga lub sekretariacie szkoły.

Czytaj więcej: Stypendia socjalne w ramach Powiatowego Funduszu Stypendialnego

Psycholog szkolny zaprasza

Od 1 września uczniowie naszej szkoły mogą skorzystać z pomocy psychologa szkolnego. Pani psycholog zaprasza w poniedziałek w godz. 11.30-12.30 i w środę w godz. 8.00-10.00. Więcej informacji tutaj

Strona 1 z 23

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego
    ul. Cmentarna 6

    21-412 Adamów
  • zswadamowie@post.pl
  • tel. 25 755 31 69
Go to top