Jeden grosz znaczy wiele, ale góra grosza jest największa na świecie!

XV AKCJA GÓRY GROSZA
24.11-05.12
Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.
Dla szkoły/przedszkola, które zbierze najwięcej
WIELKA NAGRODA.
Także każda szkoła/przedszkole, które zbierze najwięcej pieniędzy w swoim województwie – otrzyma cenną nagrodę.
ZACHĘCAMY DO ZBIÓRKI! LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ!


Do akcji dołącza Samorząd Uczniowski naszej szkoły. 

Dla klasy, która zbierze najwiekszą kwotę przewidziana nagroda (1 dzień bez pytania)

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

powiatowe obchody Święta Niepodległości

11 listopada br., w 96. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach powiatowych, które rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Następnie przy tablicy upamiętniającej Polską Organizację Wojskową zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia oraz złożone wieńce i wiązanki kwiatów. W imieniu naszej społeczności kwiaty złożyli: Klaudia Barszcz (Ia), Natalia Wójcikowska (IIIa) i Kamil Wilczyński (IIIa).

Czytaj więcej: Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

Awans tenisistów z Adamowa

W dniu 05.11.2014 odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu Łukowskiego w Tenisie Stołowym organizowane pod patronatem Powiatowego Związku Sportowego. Do indywidualnej rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łukowskiego. Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego reprezentowała sześcioosobowa drużyna dziewcząt i chłopców (Sylwia Kłoda IIA, Marta Romanowska IA, Iga Jeleń IA, Królak Arkadiusz IIA, Mateusz Dzido IIIWZ, Kamil Kopyść IIIC).

Czytaj więcej: Awans tenisistów z Adamowa

„Wolność miłością się mierzy”

 

Ta właśnie myśl przyświecała refleksji słowno-muzycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Młodzież powitała zebranych radosnym zapewnieniem: „My mamy szczęście, że żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą…”.

Program artystyczny prowadzili uczniowie: Monika Kołodziejczyk, Aleksandra Rudzińska i Łukasz Uss. W pierwszej części, nazwanej umownie historyczną, przywołano najważniejsze fakty dotyczące utraty niepodległości i walk podejmowanych przez naród, aby ją przywrócić. Wiedzę historyczną ilustrowały pięknie wykonane przez naszych chłopców pieśni i piosenki. Wśród nich wielka, gniewna i pełna dumy pieśń „My, Pierwsza Brygada” oraz radosne i entuzjastyczne kompozycje doskonale obrazujące wolę walki – „Pierwsza kadrowa” i „Wojenko, wojenko”.

Czytaj więcej: „Wolność miłością się mierzy”

Nasi uczniowie wśród olimpijczyków

Szkolny zespół muzyczny na Dniu Olimpijczyka

Zgodnie z ideą wielkiego męża stanu, kanclerza Jana Zamoyskiego: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie” władze naszego powiatu troszczą się o rozwój ambitnej i zdolnej młodzieży. To właśnie przesłanie patronowało uroczystości „Dzień Olipijczyka” zorganizowanej 30.10.2014r w PZO w Łukowie pod kierunkiem pana dyrektora Krzysztofa Konstantego. Wśród licznego grona zwycięzców konkursów przedmiotowych i olimpiad oraz uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce znalazły się nasze koleżanki Karolina Nowicka kl z  II a oraz Monika Kołodziejczyk z  kl III c.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie wśród olimpijczyków

Lekcja historii w muzeum

W październiku obchodzimy ważne dla naszego regionu rocznice. Minęło 75 lat od ostatniej bitwy wojny obronnej Polski – bitwy pod Wolą Gułowską, Serokomlą i Kockiem. 23 października wychowankowie Internatu przy Zespole Szkół w Adamowie  wraz z opiekunami: Krystyną Sadło, Teresą Kwiatkowską i Katarzyną Jodełka uczcili tę rocznicę wizytą w Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. Większość z nas miała okazję po raz pierwszy zwiedzać muzeum w nowej multimedialnej odsłonie.

Czytaj więcej: Lekcja historii w muzeum

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych

7 października 2014r. odbyły się w Adamowie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Zawody odbyły się na obiektach sportowych klubu LKS „SOKÓŁ” Adamów. Honorowy patronat objął Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Lublinie, którego przedstawicielem na zawodach był Prezes Henryk Grundszok.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

Polsko-ukraińskie smaki przyjaźni

Wprawdzie minęło już kilkanaście dni od wyjazdu naszych przyjaciół z Ukraińskiego Gimnazjum w Równem, to często wracamy wspomnieniami do tamtych dni. Zapewne wielu uczestników spotkania z 3 października br. wspomina polsko – ukraińskie zapachy i smaki wielu pysznych potraw przygotowanych przez naszych młodych kucharzy. Należy przypomnieć, że w realizację projektu „Drogi demokracji: Adamów – Równe” finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu: Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży, drugi nabór 2014 włączyli się również uczniowie klasy II i III ZSZ w zawodzie kucharz i fryzjer.

Czytaj więcej: Polsko-ukraińskie smaki przyjaźni

Strona 1 z 14

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego
    ul. Cmentarna 6

    21-412 Adamów
  • zswadamowie@post.pl
  • tel. 25 755 31 69
Go to top