Zakończenie Roku Szkolnego

Program uroczystości zakończenia roku szkolnego:

8.00 Msza Św.

9.00 Uroczyste zakończenie roku szkolnego (łącznik internacki)

Spotkania z wychowawcami w klasach

Nasi na scenie Dni Adamowa

Dni AdamowaZespół muzyczny naszej szkoły 21 czerwca 2015r. zaprezentował się na Dniach Adamowa i Okolicy. Uczniowie zaprezentowali m.in. utwory ,,Sacrum”, ,,Wymarzona” czy ,,Dni których jeszcze nie znamy”. Piosenki mówiły o życiu, szczęściu i miłości. Jednak prawdziwym talentem okazał się Damian Denidziuk, który zaprezentował swój własny utwór pt. „Życie jakie znasz‘’. Damian w tej piosence odzwierciedla prawdę o każdym z Nas, śpiewając: „To wszystko co masz nie potrzeba uwierz złoceń. W tym właśnie całe piękno i istota życia, pokaż wszystko co masz tu nic nie jest do ukrycia. Wyszukaj cząstkę siebie i próbuj ją powiększyć. Wciąż staraj się aby wymagania swoje zwiększyć. Weź uwierz jesteś wielkim człowiekiem”.  Ponadto zaśpiewały: Patrycja Pietrzak, Dominika Nowicka, Karolina Nowicka i Agata Baran pod opieką p. Marka Józwika. 

Przywrócona pamięć

Odsłonięcie obelisku19 czerwca 2015 roku w Łukowie miała miejsce podniosła uroczystość odsłonięcia obelisku upamiętniającego łukowską społeczność żydowską, w której wzięła udział delegacja naszej szkoły w składzie: Agata Baran i Radosław Piszcz z kl. Ia, Katarzyna Pawlak i Aleksandra Syta z kl. IIa, Mateusz Zdunek i Patryk Żurawski z kl. Iw oraz Pani Krystyna Maria Sadło. Obelisk został odsłonięty u zbiegu ulicy Saropijarskiej i Zdanowskiego (niegdyś Bóżniczej) w miejscu istniejącej do 1944 roku synagogi. Wyryte zostały na nim słowa, przypominające o tym, że 70 lat temu Łuków był miastem, w którym obok siebie żyli i mieszkali obywatele polscy i żydowscy.

Czytaj więcej: Przywrócona pamięć

Lekcja przedsiębiorczości w urzędzie gminy

Lekcja przedsiębiorczości w urzędzie gminy

Uczniowie pierwszej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Adamowie, razem z nauczycielem przedmiotu Jadwigą Osińską, udali się na lekcję z podstaw przedsiębiorczości do Urzędu Gminy w Adamowie. W ten sposób realizowali temat z zakresu ekonomii społecznej. Tadeusz Osiński - Pełnomocnik Gminy Adamów ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi przybliżył młodzieży istotę organizacji pozarządowych istniejących na terenie Gminy Adamów i ich różnorodne działania na rzecz lokalnego środowiska. W spotkaniu uczestniczył także Wójt Gminy Adamów Sławomir Skwarek, który rozmawiał z młodzieżą o wybranych przez nich zawodach. Nietypowa lekcja miała miejsce 17 czerwca 2015r.

Projekt Insta.Ling

 Szkoła uczestniczy w projekcie https://instaling.pl

Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?

"Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców."                                                    żródło: instaling.pl

 

WAŻNE TERMINY - informacja dla nauczycieli

Nauczyciele Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie są zobowiązani do zapoznania się z poniższym harmonogramem działań związanych z zakończeniem roku szkolnego (uzupełnienie 14.06.2015)

Czytaj więcej: WAŻNE TERMINY - informacja dla nauczycieli

Sukces z przedsiębiorczości

Sukces z przedsiębiorczościUczniowie klasy IA Klaudia Barszcz, Pamela Bącik, Maria Uss, Damian Denidziuk, Radosław Piszcz zakwalifikowali się do II etapu finałowego konkursu „Mój pierwszy biznes”, zorganizowanego przez Fundację Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości wspólnie z Powiatem Łukowskim, Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej i Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Jadwiga Osińska. W II etapie finałowym wybrano 5 najlepszych projektów (biznesplanów z filmikami).  IV miejsce i tytuł laureata zdobyli nasi uczniowie Damian Denidziuk i Radosław Piszcz za projekt „ECO System” Denidziuk & Piszcz s.c.Klaudia Barszcz, Pamela Bącik, Maria Uss otrzymały wyróżnienie za projekt „Salon eko sukien ślubnych „Frezja” spółka jawna”.

            GRATULUJEMY!!!

O konferencji podsumowującej przeczytasz:

http://www.starostwolukow.pl/news/1267

http://www.podlasie24.pl/lukow/region/maja-pomysly-i-chca-je-realizowac-17d69.html

Na lekcjach przedsiębiorczości o biznesie

Na lekcjach przedsiębiorczości o biznesie

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. B.Ch. w Adamowie na wybranych lekcjach przedsiębiorczości oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych rozwijali cenne umiejętności jako uczestnicy projektu „Młodzi Przedsiębiorcy”,  realizowanego przez Fundację Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości w partnerstwie z Powiatem Łukowskim, Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej i Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju. 

Czytaj więcej: Na lekcjach przedsiębiorczości o biznesie

Strona 1 z 21

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego
    ul. Cmentarna 6

    21-412 Adamów
  • zswadamowie@post.pl
  • tel. 25 755 31 69
Go to top